You are here:

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

asansörlü evden eve nakliyat izmir

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde nakliyat sektöründe de pozitif gelişmeler yaşandı. Eskiden insan gücüyle yapılan evden eve nakliyat işlemlerinin koşulları da çok zordu. Ama gelişen teknoloji ile birlikte sektörde insan gücü neredeyse devre dışı kalırken, izmir evden eve nakliyat işlemleri de çok daha rahat ve güvenilir hale geldi. Gelişen teknolojinin sektöre kazandırdığı en önemli gelişmelerin başında asansörlü nakliyat geliyor. Hayatımıza yakın bir zaman önce giren asansörlü evden eve nakliyatın nasıl yapıldığını ve maliyeti artırıp artırmadığını özellikle evlerini nakliye edecek kişiler merak etmektedir. Bu konuda merak ettiğiniz her şeyi yazımızın detayında bulabilirsiniz.

Balkon veya Pencereniz Elverişli Olmalı

Evinizin balkonuna veya uygun bir penceresine ulaştırılan asansör ile eşyalarınızın bina dışından güvenli bir şekilde taşınmasına asansörlü nakliyat adı verilmektedir. Özel araçlara yerleştirilmiş ve taşımaya uygun tasarlanmış bu asansörler, yüksek katlara kadar ulaşma kabiliyetine sahiptir. Asansörlü taşımacılıkta en önemli husus hem eşyanızın nakledilecek olduğu eski evinizin, hem de eşyanızın taşınacak olduğu yeni evinizin balkonlarının ya da pencerelerinin birinin asansörlü taşımacılığa uygun olmasıdır.

asansörlü taşımacılık izmir

asansörlü taşımacılık izmir

Asansörlü Taşımacılık Nasıl Yapılmaktadır?

Bazı binaların merdivenleri çok dar olmakta ya da bazı binalar gökdelen gibi çok yüksek katlı olabilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşıldığı zaman eşyalarınızın güvenli bir şekilde nakliye edilebilmesi için evinizin çatı katından, balkonundan ya da penceresinden asansörlü taşımacılığa gereksinim duyulmaktadır. Bu taşıma sisteminde özel olarak tasarlanan asansörlü araçlar devreye girmektedir.

Özel olarak tasarlanmış asansörlü araçların arka kasasında raylı kızak sistemi bulunan asansör, 20 katlı bir binanın tepesine dahi ulaşarak eşyalarınızı güvenli bir şekilde araca almakta ve yine güvenli bir şekilde yeni evinize nakledeblmektedir. Bu taşıma sisteminde raylı kızaklar açıldıkça her bir kızak yerine oturur ve eşyanın taşınacağı kata kadar asansör uzatılır. Ray üzerindeki asansör kabininin ise eşyaları taşıyabilecek kapasitede gücü vardır. Bu tip özel araçlardaki asansör kabininin ortalama genişliği ise 2,5 metredir.

Asansörlü nakliyat yapılırken eşyalarınızın taşınacağı balkon ya da pencereden eşyalarınız önce asansördeki kafesli kabinin içerisine yerleştirilir. Daha sonra ise raylı kızak aracılığıyla taşıma işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Asansörli nakliyatın en önemli avantajı iş gücünden ve zamandan sağladığı kayda değer tasarruftur. İnsan gücüyle bir ev eşyasının taşınması 4-6 saat aralığında zaman almaktadır. Asansörlü nakliyatta ise bu zaman 1-2 saate kadar düşebilmektedir. Ayrıca asansörlü nakliyat sistemi, insan gücüyle kıyaslandığı zaman çok daha güvenlidir. Eşyalarınızın zarar görme riskini o kadar düşürür ki eşyalarım taşınma esnasında zarar görür mü endişesinden kurtarır.

Maliyeti Yüksek mi?

Asansörlü taşımacılıkta sabit bir fiyattan bahsetmek imkansızdır. Çünkü asansörlü taşımacılıkta firma tarafından fiyat belirlenirken birçok değişken göz önünde bulundurulur. Şunun bilinmesi gerekir ki asansörlü taşımacılıkta fiyata etki eden en önemli unsur eşyaların nakil işleminin kaçıncı kattan yapılacağı ve eşyaların kaçıncı kata nakledileceğidir. Yine asansörlü taşımacılıkta fiyata etki eden diğer önemli etken ise taşıma esnasında kullanılacak insan gücüdür. Eşyalarınızın hasar görme riskini en asgariye düşürerek naklettirmek ve zamandan da tasarruf etmek istiyorsanız asansörlü taşımacılıktan daha iyi bir sistem bulamazsınız.

Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Asansörlü nakliyatta dikkat edilmesi gereken en önemli husus eşyalarınızın nakledileceği bina ile taşınacağı binanın asansörlü nakliyata uygun olmasıdır. Bu uygunluğa karar vermek ise sizin değil, anlaştığınız nakliye firmasının görevidir. Bu uygunluğun anlaşılması için işinde uzman bir ekibin, evinizin ve binanızın çevresinde gerekli incelemeleri yaparak cephe şartlarının uygunluğunu kontrol etmesi gerekir. Ayrıca binanızın etrafındaki ağaçlar ve elektrik telleri gibi etkenlerde önemlidir. Çünkü asansör sisteminin kurulabilmesi aracın binaya ne kadar yaklaşabildiğine bağlıdır.

izmir evden eve nakliye firması

izmir evden eve nakliye firması

Asansörlü Nakliyat Tercih Sebebi mi?

Son yıllarda popüler hale gelen asansörlü evden eve nakliyat sadece nakliye firması için değil, müşteri içinde büyük rahatlıktır. Bu sistemin en önemli avantajı eşyaların rahat ve güvenli bir şekilde taşınmasıdır. Yine taşınma esnasında hem apartman sakinleri, hem de çevre binalarda yaşayanlar rahatsız olmaktadır. Kimsenin rahatını bozmamak, huzurunu kaçırmamak ve çevreye duyarlı olmak için asansörlü evden eve nakliyat bulunmaz bir nimettir. İnsan gücüyle kıyaslandığı zaman önemli bir zaman tasarrufu da sağlamaktadır. Her açıdan pratik ve verimli bir sistemdir. Örneğin asansörlü nakliyatta taşınma yorgunluğu diye bir şey söz konusu olmaz. Taşınmanın o insanı yıpratan stresi ise en asgariye iner. Asansörlü nakliyat sistemi gelişen teknolojiyle birlikte gelişimini sürdürmektedir. Tüm bu etkenler düşünüldüğü zaman asansörlü evden eve nakliyat iyi bir tercih sebebidir.

Asansörlü Nakliye Sistemi Tüm Eşyaları Taşır mı?

Eşyalarını başka bir eve nakledeceklerin merak ettiği en önemli konulardan biri de evlerindeki bütün eşyaların asansör ile taşınıp taşınamayacağıdır. Asansörlü nakliye sistemi hemen hemen bütün eşyaların güvenli bir şekilde taşınması için uygun bir sistemdir. Ancak evinizdeki mobilyalar çok büyükse bunlar asansörün kabinine sığmayacağından elle taşınmaktadır. Yine buzdolabı, çamaşır makinesi, LCD tv gibi elektronik eşyalarınızda zarar görmesin diye elle taşınmaktadır. Ayrıca eviniz çok yüksek katta ise bu tür eşyaların asansörle indirilmesi çok riskli olduğundan tehlikelidir. Bu konuda profesyonel bir yardım alırsanız, hem eşyalarınız güvenli bir şekilde taşınmış, hem de hızlı bir şekilde yeni evinize yerleşerek yaşamınıza devam etmiş olursunuz.

Hizmetlerimiz

En Çok Tercih Edilen Hizmetler

Evden Eve Nakliyat

izmir evden eve nakliyat hizmeti konusunda bilgi alın

Detaylı Bilgi

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Eşyalarınız istediğiniz kata asansör ile çıkartılır

Detaylı Bilgi