You are here:

İzmir Ofis Taşıma

izmir ofis taşımacılığı hizmeti

Ofis nakliyesi ev nakliyesi ile kıyaslandığı zaman çok kolay görünse de ev nakliyesine göre çok daha zor bir süreç olduğu söylenebilir. Ofis taşımacılığı kesinlikle bu alanda profesyonel firmalara yaptırılmalıdır. İzmir, tam anlamıyla bir sanayi kenti olmasa da ofis taşımacılığında en hareketli kentler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de İzmir’de ofis taşıma işlemlerini yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak ofisin bir yerden başka bir nakledilmesinde mobilya, teknolojik ürünler, sandalyeler gibi eşyaların zarar görmemesi için en doğru firmanın araştırılarak bulunması çok önemlidir.

İzmir ofis taşıma hizmeti de veren çoğu evden eve nakliyat firması ofis eşyalarını ev eşyalarına göre daha değersiz görse de ofis eşyalarının önemli bir kısmı teknolojik ürünler ve mobilya olduğu için ofis eşyaları çok pahalı eşyalardan oluşmaktadır. Ayrıca ofis dolaplarında hiçbir eşyayla kıyaslanamayacak derecede önemli olan yazışma ve sözleşmeler bulunabilmektedir. Bu nedenle İzmir ofis taşıma hizmetleri bu alanda yeterli bilgisi ve deneyimi olan, ofis eşyalarına gereken önemi veren firmalardan alınmalıdır.

Ofis Taşıma Nedir?

Bir firmanın ofis bölümünde müşterilerine hizmet verdiği kısmın bir uzman tarafından tüm detaylarının planlanarak başka bir yere nakledilmesine ofis taşıma denilmektedir. Her ofis, kendi içerisinde bir takım özellikler barındırdığı için her ofisin taşınması değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bazı ofislerde arşiv bölümü ağırlıktayken, bazı ofislerde ise showroom ağırlıkta olabilmektedir. Bu nedenle ofis taşımacılığında temel faktör ofisin yapısına uygun şekilde ve hasarsız olarak nakliye işleminin gerçekleştirilmesidir.

Evden eve nakliye işleminde kırılacak ya da zarar görecek eşyalar nasıl özenle paketlenip veya ambalajlanıyorsa, ofis nakliyesinde de kırılacak ve zarar görecek hassas eşyalar öyle paketlenmeli veya ambalajlanmalıdır. İzmir ofis taşıma hizmetleri ile ofisler bir yerden başka bir yere hasarsız bir şekilde taşınmakta ve müşterinin mağdur olacağı her olumsuzluğa karşı gerekli tedbirler alınmaktadır.   

Ofis Taşıma İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İzmir’de ofislerin çoğu yüksek katlı iş merkezlerinde bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir ofis taşıma hizmetinde asansörlü taşıma çoğu zaman zorunlu olmaktadır. Ofis taşıma işleminden önce taşımanın yapılacağı yere gelen bir uzman tarafından taşımada asansörlü hizmete gerek olup olmadığı hususunda bir değerlendirme yapılmalı ve bu değerlendirme sonucunda asansörlü hizmete karar verilirse asansörün kurulacağı alan belirlenmelidir. Ayrıca asansörlü hizmete gerek olsa da asansör kurulacak uygun bir alan olmaması durumunda uzman tarafından müşteri bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirilmelidir. Böylelikle müşterinin firma hakkında olumsuz bir düşünceye kapılmasının önüne geçilmiş olur.

Taşınacak ofisin olduğu yerde uzman tarafından yapılacak inceleme ile taşımanın nasıl yapılacağı tüm detaylarıyla belirlenmelidir. Örneğin ofisin nakliyesi esnasında kullanılacak ambalaj malzemesi, karşılaşılabilecek teknik sorunlar belirlenerek müşteri bu konularda bilgilendirilmelidir. Bu sayede ofisin nakliyesi esnasında müşteri ile firma arasında yaşanabilecek anlaşmazlıkların da önüne geçilmiş olur.

İzmir ofis taşıma hizmeti alınacak firma ile ofis nakliyesinin detaylarını da kapsayan bir sözleşme imzalanmalıdır. Böylelikle yaşanabilecek bir anlaşmazlıkta müşteri hakkını bu sözleşme kapsamında arayabilmektedir. Ayrıca bu sözleşme ile ofis nakliyesini gerçekleştirecek firmanın sorumlulukları belirlenmiş olduğundan ofisin nakliyesi daha sistemli, güvenli ve dikkatli bir şekilde yapılabilmektedir.

İzmir halkına hizmet veren firmaların çoğunluğu kurumsal firmalar olduğu için bu ofislerin nakliyesinde zaman en önemli faktörler arasında yer almaktadır. İzmir ofis taşıma hizmeti alınacak firmanın belirlenen zamanda ofisin nakliyesini gerçekleştirmesi ofis işlerinin aksamaması için çok önemlidir. Bu nedenle firma ile yapılacak sözleşmeye ofisin nakliyesinin hangi zaman aralığında gerçekleştirileceği mutlaka eklenmelidir.

Ofis nakliyesi başlamadan evvel ofisteki eşyaların tümünün en üst düzey limitten sigortalanması firmadan mutlaka talep edilmelidir. Bu sayede ofis nakliyesi esnasında yaşanabilecek olumsuzluklarda ofis eşyaları zarar görse de sigorta şirketi tarafından oluşan maddi zarar karşılandığından müşteri mağdur olmamaktadır.

Ofisin nakliye işlemi esnasında paketlenen eşyaların departman bilgisinin yanı sıra kime ait olduğunu da içeren bilgiler paketin üzerine yapıştırılan etikete doğru bir şekilde ayrıntılı olarak yazılırsa, ofisin taşındığı yerde yaşanabilecek karmaşa engellenmiş olur. Bunun içinde paketleme işlemi yapılırken paketlemeyi yapan ekibin, firma yetkililerince yönlendirilmesi gerekmektedir.

Ofisteki bilgisayarların, masaların ve sandalyelerin nakliye işlemi esnasında hasar görmemesi için özel üretilen ambalaj ürünleriyle paketlenmesine dikkat edilmelidir.

Ofisin nakliyesi esnasında paketleme ve taşıma işlemlerinde görev alan personelin hepsinin ISG raporlu kadrolu personellerden oluşması, ofisin güvenli bir şekilde taşınması için önemlidir. Ayrıca personelin güvenliği açısından gerekli yerlerde çivili ayakkabı giymesi, baret takması, özel yelek giymesi gibi hususlara da dikkat edilmelidir.

Profesyonel ve Verimli Ofis Taşıma Hizmeti

İzmir ofis taşıma hizmetleri müşteriden gelen talepleri de dikkate alarak en verimli ofis taşıma hizmetini profesyonel olarak sunmaktadır. Müşterilerinin gereksinimlerine öncelik veren İzmir ofis taşıma hizmeti, müşterileri için çok zor bir süreç olan ofis nakliyesini sunduğu imkanlarla hızlı ve güvenli bir şekilde yaparak kolaylaştırmakta ve müşterilerinin nakliye nedeniyle yaşayabileceği iş kaybını en aza indirmektedir. Böylece müşteriler günlerce iş kaybına uğramamakta ve kendi müşterilerinin işlerini aksatmak zorunda kalmamaktadır.

Her zaman müşteri lehine hizmet vererek müşterilerinin yanında ye alan İzmir ofis taşıma hizmeti hem ofise, hem de çevreye en az rahatsızlığı vererek ofis nakliye işlemini gerçekleştirmektedir. Ayrıca ofis nakliyesi esnasında müşterilerinin başka sorumluluklarının da olduğunun bilincinde olan İzmir Ofis taşıma, müşterilerinin kendilerine olan güvenlerinin sarsılmayacağı en uygun ofis taşıma seçeneğiyle hizmet verdiği gibi söz verdiği zamanda ofis taşıma işlemini tamamlamaktadır.

Ofislerde hassas ekipmanların sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bu hassas ekipmanların yanı sıra ofisteki dosyalar, önemli evraklar, resimler ve varsa endüstriyel makineler ile ürünler titiz bir şekilde ambalajlanarak veya paketlenerek İzmir ofis taşıma hizmeti ayrıcalığıyla yeni ofise taşınmaktadır.

İzmir Ofis Taşıma Fiyatları

İzmir ofis taşıma fiyatlarına etki eden birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında nakliye işlemi yapılacak olan ofisin boyutu, ofisin içerisindeki eşya sayısı, eşyaların özellikleri ve mali değeri ön plana çıkmaktadır. Örneğin maliyeti yüksek olan bir ofiste bilgisayarlar, yazıcılar ve diğer tüm ofis malzemeleri son teknoloji ürünlerden oluştuğu, masa, sandalye, dolap gibi mobilya sistemi dahi çok pahalı olduğu için sigorta maliyetleri yükselmekte ve bu da doğal olarak fiyata yansımaktadır. Yine ofisteki eşyaların paketlenmesinde ve ambalajlanmasında kullanılan malzemelerin kalitesi de fiyata etki etmektedir. Yine ofiste hassas cihazların sayısı fazla olduğunda taşıma işlemi uzun sürdüğü için bu faktörde fiyatı yukarı tırmandırmaktadır.

Tüm bu faktörlerden ötürü İzmir ofis taşıma hizmetleri belirli bir etiket fiyatı üzerinden yapılmamakta ve müşteri fiyat konusunda yanıltılmamaktadır. İzmir ofis taşıma, nakledilecek ofiste uzman bir personele inceleme yaptırdıktan sonra maliyeti çıkarmakta ve müşteriye bu maliyet doğrultusunda fiyat teklifi yapmaktadır.

İzmir Ofis Taşıma Şehirlerarası Hizmet Verir

İzmir ofis taşıma, İzmir içinin yanı sıra İzmir dışına da ofis nakliye hizmeti vermektedir. Şehirlerarası ofis taşımacılığında gerekirse birden fazla araç ile taşıma yapılarak ofisler en hızlı ve güvenli bir şekilde yeni illerine nakledilmekte ve müşterinin yaşayacağı iş kaybının önüne geçilmektedir. Ayrıca şehirlerarası ofis taşımacılığında riski en aza indirmek ve hizmeti hızlandırmak için uygun olan yerlerde asansörlü hizmette verilmektedir.

Ofislerini şehirlerarası nakletmek isteyen firmalar, İzmir ofis taşıma ile ofislerini hızlı ve güvenli bir şekilde sigortalı olarak nakledebilirler. İzmir ofis taşıma hizmeti, şehirlerarası ofis taşımacılığında da müşterilerinin yanında yer alarak bu ayrıcalıklı hizmetten müşterilerinin istifade etmesi için müşterilerine yardımcı olmaktadır.                   

Hizmetlerimiz

En Çok Tercih Edilen Hizmetler

Evden Eve Nakliyat

izmir evden eve nakliyat hizmeti konusunda bilgi alın

Detaylı Bilgi

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Eşyalarınız istediğiniz kata asansör ile çıkartılır

Detaylı Bilgi