You are here:

İzmir Şehirlerarası Nakliyat

izmir şehirlerarası evden eve nakliyat

İzmir’den Şehirlerarası Taşımacılık

İnsanlar, iş faktörü başta olmak üzere yaşamlarındaki çeşitli nedenlerden ötürü zaman zaman şehir değiştirmek ve başka şehirlerde yaşamak zorunda kalabiliyorlar. İnsanlar, şehir değiştirecekleri zaman ikamet ettikleri konutlarındaki eşyalarını yaşayacakları yeni şehre nakletmek zorunda kalırlar. Tam bu noktada şehirlerarası evden eve nakliye işlemlerine gereksinim duyulur ki İzmir evden eve nakliye firmaları şehirlerarası nakliyatta da müşterilerine hizmet vermektedir.

izmir evden eve taşımacılık

Şehirlerarası nakliyat işlemleri şehir içi nakliyat işlemlerine kıyasla daha fazla risk barındırdığı için şehirlerarası nakliyat işleminin profesyonel ekipler tarafından yapılması eşyaların zarar görmeden nakledilmesi için çok önemlidir. Bu nedenle de şehirlerarası nakliyat firması araştırılırken fiyatı kadar firmanın tecrübesi ve işinin ehli olup olmadığına da dikkat edilmelidir.

Şehirlerarası Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şehirlerarası nakliye hizmetlerinde eşyanın taşıma mesafesi uzun olduğu için bu nakliye hizmeti adeta ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Şehirlerarası nakliye hizmetlerinde eşyanın zarar görme riskinin azaltılmasında bir uzman desteği alınması çok etkili olmaktadır. Ayrıca şehirlerarası nakliye hizmetlerinde anlaşma sağlanan firmanın daha önce şehirlerarası nakliye hizmeti vermiş bir firma olmasına ve bu firmadan hizmet almış olan müşterilerin yaptığı yorumlara çok dikkat edilmelidir.

Şehirlerarası nakliye hizmetlerinde eşyanın götürüleceği güzergahın en doğru şekilde belirlenmesi maliyeti düşürdüğü gibi eşyanın zarar görme riskini de azaltmaktadır. Yine güzergah belirlenirken kaza riskinin en az olduğu güzergah tercih edilmelidir.

Şehirlerarası taşımacılık işlemlerinde eşyanın taşınacağı mesafe uzun olduğu için eşyaların paketleme ve ambalajlama işlemlerinin çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Bunun içinde eşyalar işin ehli olan profesyonel bir ekip tarafından paketlenip ambalajlandıktan sonra nakliye aracına yolda zarar görmeyecek şekilde yerleştirilmelidir.

Eşyaların yeni şehre doğru yolculuğunda hasar görmemesi için nakliye aracı yolda hız yapmamalı ve trafik kurallarına riayet ederek yolculuğu tamamlamalıdır. Ayrıca iki şehir arasındaki mesafe çok uzunsa araçta yedek şoför mutlaka olmalıdır. Nakliye aracının kaza yapma riskini düşürmek için şoförlerin uzun yol tecrübesinin olması da olmazsa olmazlardandır.

Şehirlerarası nakliyat hizmeti alınacak olan firmanın şehirlerarası taşımacılık için gerekli izin ve sertifikalara sahip olup olmadığı firma yetkililerine mutlaka sorulmalı ve bu belgeler müşteri tarafından kontrol edilmelidir.

Şehirlerarası nakliyat işlemleri çok zor olduğu için firma, kısıtlı sayıda personelle çalışmak yerine yeterli sayıda personelle çalışmayı tercih etmelidir. Yine şehirlerarası nakliyat hizmetlerinde görev alan personele belirli periyodlarla hizmet içi eğitimler vererek sektördeki yeni gelişmelerle ilgili personelini bilgilendirmelidir.

Müşteri, evden eve nakliyat firmasının kendisine sonradan ekstra masraf çıkarmaması için fiyatı netleştirmeli ve firma ile yapılacak sözleşmeye anlaşılan fiyat mutlaka dahil edilmelidir.

Şehirlerarası nakliyatta eşyanın zarar görme riski çok yüksek olduğu için ev eşyalarının değerinde sigortalanması muhtemel bir kaza riskinin gerçekleşmesi durumunda müşteriyi güvence altına almakta ve bu sayede müşteri herhangi bir mağduriyet yaşamamaktadır. Ayrıca firma, taşımakta olduğu eşyanın irsaliyesini ve faturasını mutlaka kesmelidir.

Şehirlerarası Nakliyat Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şehirlerarası nakliyat işlemini gerçekleştirecek firmanın profesyonel hizmet vermesi sürecin sorunsuz tamamlanması açısından şüphesiz çok büyük bir önem arz etmektedir. Bunun içinde şehirler arası evden eve nakliyat firması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması, sürecin planlanıp yönetilmesi aşamasın en önemli faktörler arasında yer almaktadır. İzmir’de metropol bir şehir olduğu için bu hizmeti korsan olarak veren çok sayıda firma olduğundan hizmet alınacak firma hakkında en ufak bir detaya dahi dikkat edilmelidir.

Şehirlerarası nakliyat hizmeti alınacak firmayı tanımak için öncelikle firma hakkında gerekli bilgiler toplanmalı ve bu bilgiler doğrultusunda firma hakkında gerekli değerlendirme yapılmalıdır. Firma hakkında toplanacak bilgiler arasında firmanın şehirlerarası taşımacılık için yetki belgesinin olup olmadığı, kamyon filosunun olup olmadığı, daha önce şehirlerarası nakliyat hizmeti verip vermediği ve vermişse de müşterilerin firma hakkında yaptığı yorumlar ön plana çıkmaktadır.

Şehirlerarası evden eve nakliyat işlemlerinde firma tarafından yapılan sigortanın kapsamı hakkında da detaylı bilgi edinilmelidir. Şehirlerarası nakliyat işlemleri yaptıran insanların çoğu firma tarafından yapılan sigortanın eşyayı tamamen güvence altına aldığını düşünse de bu konuda yanılmaktadırlar. Çünkü birçok firma tarafından yapılan sigorta sadece aracın yolda iken kaza yapması halinde zarar gören ve kullanılamaz hale gelen eşyayı kapsamaktadır. Genellikle her şey dahil hizmeti veren firmalar, düşük primli sigorta hizmeti için bu yola başvurmaktadır. Böyle bir risk alınmaması için firma tarafından yapılan sigortanın kapsamı hakkında uzman bir kişiden yardım alınmalıdır.

Firma tarafından verilen hizmetin kalitesi en iyi müşteri yorumlarından anlaşılmaktadır. Müşteri yorumlarının iyi olduğu firmalarla çalışılmaya karar verilmesi, sorunsuz ve stressiz bir taşınma için en önemli kriterler arasında yer almaktadır.

Evden eve nakliyat firmasının müşteriyle anlaşabilmek için verdiği sözlerde firma seçiminde önemli kriterlerdendir. Firmalar tarafından yerine getirilmesi çok zor ya da imkansız olan sözler veriliyorsa, bu firmaların hemen listeden çıkarılması gerekmektedir. Çünkü bu firmaların amacı müşteri memnuniyeti değil, müşteriyi avlayarak parasını almaktır. Bu nedenle firma tarafından verilen sözler iyi değerlendirilmeli ve firma ile bu değerlendirmeden sonra çalışılmaya karar verilmelidir.

Şehirlerarası nakliyatta firmanın, müşteriden yapmasını istediği şeylerde firmanın kalitesi hakkında önemli ipuçları vermektedir. Çünkü işini sorunsuz olarak tamamlamaya çalışan bir evden eve nakliyat firması, eski ve yeni evin kaçıncı katta olduğunu, evdeki eşya sayısını, asansörlü hizmet için bina yönetiminin izin verip vermeyeceğini, taşınma işlemi site içerisinde gerçekleşecekse sitenin ne tür taşınma kuralları olduğunu, mobilyaların de-montesinin ve montesinin zorluk derecesini müşteriye sormaktadır. Müşteriden alınan bu bilgiler, firma tarafından yapılacak taşınma planında çok önemli kriterler olduğu için bu tür sorular sormayan firmalarla kesinlikle çalışılmamalıdır.

İzmir den Şehirlerarası Nakliye Fiyatları Ne Kadar?

Şehirlerarası nakliye fiyatlarını belirleyen en temel faktör evdeki oda sayısıdır. Örneğin 1+1 evlerin 1000 kilometre için taşıma ücreti 3.000 ila 3.500 TL aralığında değişirken, 3+1 evlerde bu fiyat 8000 ila 8.500 TL aralığına kadar çıkabilmektedir.

Taşınılacak iller arasındaki mesafede şehirlerarası nakliye fiyatlarını belirleyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Örneğin 300 kilometrelik bir mesafenin taşınma ücreti ile 1000 kilometrelik mesafenin taşınma ücreti arasında ciddi miktarlar oynayabilmektedir.

Şehirlerarası nakliyatta eşya nakliye aracında uzun mesafeli gideceği için paketleme ve ambalajlama işlemlerinin kaliteli malzemelerden yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla paketleme ve ambalajlamada fiyata etki etmektedir.

Şehirlerarası nakliyat hizmetlerinin asansörlü verilip verilmeyeceği de fiyata etki eden bir diğer kriterdir. Asansörlü hizmet, nakliyat fiyatını biraz yukarı çekse de eşya güvenliği açısından tercih edilmelidir.

Şehirlerarası nakliyatta sigorta en yüksek limitten yapıldığı için firmalar her şey dahil fiyatlarına sigorta ücretlerini de yansıtmaktadır.        

Hizmetlerimiz

En Çok Tercih Edilen Hizmetler

Evden Eve Nakliyat

izmir evden eve nakliyat hizmeti konusunda bilgi alın

Detaylı Bilgi

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Eşyalarınız istediğiniz kata asansör ile çıkartılır

Detaylı Bilgi