You are here:

İzmir Sigortalı Evden Eve Nakliyat Hizmeti

izmir sigortalı taşımacılık hizmeti evden eve

İzmir evden eve nakliye işlemlerinin sigortalı yapılması, nakliye esnasında yaşanması muhtemel kazalarda eşyanın zarar görmesi halinde sigorta şirketi eşyada oluşan zararı müşteriye ödediği için müşteri mağdur olmamaktadır. Bu bakımdan evden eve nakliye işlemlerinde sigorta müşterinin en büyük güvencesi olmaktadır.

Günümüzde evden eve nakliye sektöründe görev alan çok sayıda firma sadece kar amacı güderek çalıştığı için müşteri açısından avantaj doğuracak birçok faktörden müşteriyi yoksun bırakmaktadır. Nakliye işlemi de bu firmalar tarafından amatör olarak kapkaç usulü yapıldığı için nakliye sonrasında müşterinin eşyası hurdaya dönmekte, müşteri hakkını aramaya çalışınca da nakliye esnasında bu kadar hasar oluşması normal gibi bahanelerle kendilerini haklı göstermeye çalışmaktadırlar. Bu nedenle de evden eve nakliye işlemlerinde profesyonel olarak hizmet vermeyen, bu alanda hiçbir tecrübesi ve geçmişi olmayan, sırf maliyeti düşürmek ve ucuz etiket fiyatlarla müşteriyi kendilerine çekmek için müşterinin hiçbir hakkını gözetmeyen bu tür firmalarla bedava hizmet verseler dahi anlaşma sağlanarak çalışılmamalıdır.

Bu tür amatör firmalar sadece müşterinin eşyalarını değil, verdikleri amatör hizmetlerle kendilerini de çok büyük bir risk altına atmaktadır. Çünkü evden eve nakliye esnasında kaza yaşanma riski çok yüksektir. Örneğin bu amatör firmalar, işinde profesyonel ekiplerle değil de gündelikçilerle çalıştığı ve bu gündelikçilere de hiçbir sigorta yapmadığı için yaşanabilecek bir kazada gündelikçi elemanın yaralanması veya hayatını kaybetmesi firma için çok büyük bir yasal yükümlülük doğurmaktadır. Yine müşterinin eşyası kırılma, düşme, çizilme gibi durumlarda hasar aldığında müşteri ile firma arasında çoğu karakollarda biten krizler yaşanmaktadır. Bu tür krizlerin önüne geçebilmenin en sağlam yolu nakliye işleminden önce müşterinin eşyasının sigortalanmasıdır.

Kaza Riskine Karşı Sigorta

Evden eve nakliye izmir için, işlemlerini profesyonel ve eğitimli ekiplerle veren, tecrübeli ve müşteriyle işbirliği içerisinde hizmet veren firmalarında kaza yapma riski her zaman vardır. Ne zaman, nereden geleceği belli olmayan kazaların bir gerçek olduğu bilincinde hareket eden bu firmalar, müşterilerinin eşyalarını nakliye işlemi başlamadan en üst limitten sigorta yaptırarak sigortalı evden eve nakliye hizmeti vermekte ve müşterilerinin eşyalarını güvence altına almaktadır. Müşterinin eşyasının sigorta güvencesinde olması profesyonel olarak hizmet veren firmanın işini acele bir şekilde amatörce yapacağı anlamına gelmediğinin de bilinmesi gerekmektedir.

Müşteri, evini başka bir yere taşıtmak için evden eve nakliye firması araştırması yaparken, nakliye işleminde muhtemel riskleri azaltmak için profesyonel ve işin uzmanı bir evden eve nakliyat firmasıyla çalışmalıdır. Ayrıca profesyonel olarak hizmet veren firmaların çok altında fiyat veren firmalarla işbirliğine gitmenin eşyayı çöpe atmak olduğunun bilincinde olmalıdır. Çünkü evdeki eşyaların paketlenmesinden ambalajlanmasına, nakliye aracına konulmasından taşınılacak konuta yerleştirilmesine kadar evden eve nakliye işlemlerinin her bir adımı uzmanlık gerektirmektedir.

sigortalı evden eve eşya taşıma izmir

sigortalı evden eve eşya taşıma izmir

Eşya Sigortalama İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşteri, firma ile iletişime geçtikten sonra firma tarafından müşterinin evine gönderilen ekspertiz ekibi, evdeki eşyaları teker teker incelemekte ve eşyaların durumu ile ilgili hazırladığı raporu firmaya sunmaktadır. Firma, ekspertiz ekibi tarafından sunulan bu bilgiler doğrultusunda nakliye işlemi başlamadan evvel ev eşyalarını sigortalatmakta ve müşteri açısından riski sıfıra indirmektedir.

Müşteri, anlaşma sağladığı evden eve nakliye firması tarafından yapılan sigortanın kapsamı hakkında detaylı bilgi edinmelidir. Çünkü ev eşyalarını sigortalattığını söyleyen çok sayıda firma, ev eşyalarını sadece eşya nakliye aracı içerisinde iken herhangi bir trafik kazası sonucunda kullanılamaz hale gelme riskine karşı sigortalatmakta, eşyaların taşınması esnasında yaşanabilecek kazalar sigorta kapsamı dışında bırakılmaktadır. Bunun önüne geçmek içinde sigorta bedeli evden eve nakliye firması ile yapılan sözleşmeye mutlaka dahil edilerek eşyanın taşınması sürecinde oluşabilecek hasar ve kayıplar sigorta kapsamına alınmalıdır.

İzmir evden eve nakliye firması tarafından yapılan eşyaların paketlenme ve ambalajlanma işleminin sözleşmeye uygun şekilde yapılmasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü ambalajlama ve paketleme işlemlerinin sözleşmeye uygun yapılmaması ve eşyanın hasar görmesi durumunda sigorta şirketi ödemeyi firmadan almaktadır.

Günümüzde evden eve nakliyat izmir işlemleri oldukça hareketli olduğu için evden eve nakliyat işlemleri birçok firma tarafından amatör olarak yapılmaktadır. Yanlış paketlenme ve ambalajlanma nedeniyle hasar gören eşyalar, mobilyadan anlamayan kişiler tarafından de-monte ve monte edilen hurdaya dönmüş mobilyalar ve daha birçok hata nedeniyle müşteriler mağdur olduğundan evden eve nakliye sektörüne olan güven her geçen gün sarsılmaktadır. Evden eve nakliye yetkisi bulunmayan bu tür amatör firmaların, evden eve nakliye sigortası yapma yetkisinin olmadığı da bilinmelidir.

Evden eve nakliye izmir sektöründe tam kapsamlı evden eve nakliyat sigortası yapan çok az sayıda evden eve nakliye firması bulunmaktadır. Bu nedenle evden eve nakliyat firması araştırması yaparken bu husus kesinlikle dikkate alınmalıdır. Ayrıca evden eve nakliye işlemi komisyon karşılığında gerçekleştiriliyorsa, anlaşma sağlanan firma ile yapılan nakliyat sözleşmesinde komisyon ibaresi geçtiği için firmanın sigorta yapma olasılığı ortadan kalkmaktadır.

Ev eşyalarının sigorta kapsamına alınması evden eve nakliyat firmasının sorumluluğunu da artırdığından sigorta her yönüyle müşterinin lehine olmaktadır. gerçek sigorta yaptıran firmalar, kendisine mali bir yükümlülük doğmaması için profesyonel ekiplerle çalışarak nakliye işlemini sıfır hatayla gerçekleştirmeye çalışır.

Sigortalı Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teminat ve poliçelerle ilgili ayrıntılı bir araştırma yapıldıktan sonra evden eve nakliyat sigortası yapılmalıdır. Çünkü evden eve nakliyat poliçeleri ve sigortaları nakliye esnasında eşyalarda meydana gelebilecek hasarı karşılamaktadır.

Sigorta şirketinin eşyalarda meydana gelebilecek hasarı kaç bin liraya kadar karşılayacağı mutlaka öğrenilmelidir. Bu miktar, sigortanın yapıldığı limitle de bire bir alakalıdır.

Müşteri için sigorta kadar evden eve nakliyat firmasıyla yapılacak sözleşmede önemlidir. Çünkü sigorta şirketi evden eve nakliyat şirketiyle anlaşma yaptığı için eşyalarda herhangi bir hasar oluşması durumunda ödemeyi sigorta şirketine yapmaktadır. Müşterinin bu ödeme ile ilgili hak iddia edebilmesi firma ile yaptığı sözleşmeye bağlıdır. Bu bakımdan müşteri açısından evden eve nakliyat firmasıyla yapılacak yazılı sözleşmede en az sigorta kadar değerlidir.

Stressiz bir evden eve nakliye işlemi için kurumsal sigortalı evden eve nakliyat firmaları ile çalışılmalıdır. Bu sayede nakliye işlemi gerçekleşirken her iki tarafta güven altında olmaktadır.

İzmir evden eve nakliye firması ile sigortalı nakliye sözleşmesi düzenlenirken, müşterinin yanında bir bilirkişi bulundurması lehine olacaktır. Çünkü firma tarafından yapılacak herhangi bir yanıltmaya bilirkişi derhal müdahale edecek ve müşteri mağduriyetini engelleyecektir.               

Hizmetlerimiz

En Çok Tercih Edilen Hizmetler

Evden Eve Nakliyat

izmir evden eve nakliyat hizmeti konusunda bilgi alın

Detaylı Bilgi

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Eşyalarınız istediğiniz kata asansör ile çıkartılır

Detaylı Bilgi